Merhaba
Beni Hatırla
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Tavsiye Melekleri kimdir?

  Bir ürün ya da hizmet satın almadan önce hepimiz tavsiyelerine güvendiğimiz birilerinden yardım isteriz değil mi? Yeni şeyler keşfetmeyi seven, keşfetmekle de kalmayıp çevresiyle paylaşan, fikirleriyle satın alma kararlarımızı etkileyen şeytan tüyüne sahip Tavsiye Melekleri...

  Tavsiye Melekleri, farklı kategorilerden ünlü markaların ürün ve hizmetlerine ücretsiz ulaşıp denerler. Hatta bazen piyasaya çıkmamış bir ürünü bile herkesten önce deneme şansına sahiptirler. Bu deneyimleri çevresindekilerle paylaşır, onları da denemeye teşvik ederler. Ve bu süreçte yaşadıkları olumlu olumsuz geribildirimleri bize yazarlar. Etkileme güçleri ve değerli fikirleriyle sadece yakın çevrelerine değil markalara, ürünlere, hizmetlere yön verme gücüne sahip olurlar.

 • tavsiyekanali.com nedir?

  tavsiyekanali.com, paylaşmayı seven, tavsiyenin gücüne inanan Tavsiye Melekleri’ni buluşturan eğlenceli bir platformdur. tavsiyekanali.com, dünyanın en eski, en çok işe yarayan ve en keyifli pazarlama metodu olan Ağızdan Ağıza Pazarlama kampanyalarına katılmak isteyen gönüllü Tavsiye Melekleri’nden oluşan özgür bir ağdır.

  Bu ağda, senin gibi tavsiye gücü yüksek binlerce melek var ve hepsi de aynı hedefe kilitlenmiş durumda: Özgürce denemek, deneyimlerini paylaşmak ve mümkün olduğunca çok kişiyi yeniliklerden haberdar etmek...

 • Tavsiye Meleği olmak için belirlenmiş bir yaş sınırı var mı?

  18 yaşından büyük, çevresindekileri tavsiyeleriyle etkileme yeteneğine sahip her kadın harika bir Tavsiye Meleği olabilir.

 • Tavsiye Meleği olduğumda ne kazanacağım?

  Yeni çıkan ürünleri ilk sen deneyecek, test edecek, yeniliklerden herkesten önce sen haberdar olacaksın. Ve bütün bunlar için hiçbir ücret ödemeyeceksin. Seçkin bir melekler topluluğunun gönüllü üyesi olarak kendini çok daha özel ve önemli hissedeceksin. Herhangi bir tüketicinin sahip olmadığı güçlere kavuşacak, değerli tavsiyelerinle sadece çevreni değil pazarlama zincirinin tüm halkalarını etkileyebileceksin. Unutma sen sıradan bir tüketici değil, kitleleri etkileyebilecek güce sahip bir Tavsiye Meleği’sin.

 • Tavsiye Kanalı markaların promosyon ürünleri ya da indirim kuponları dağıttığı bir site mi?

  Tavsiye Kanalı bundan çok daha fazlası... Sana denemen için ürünler gönderiyor, yeniliklerden haberdar ediyor ve bunun karşılığında bize samimi yorumlar göndermeni bekliyoruz. Bu işi promosyon olsun diye yapmıyoruz. Senin o ürün için doğru kişi olduğunu bildiğimizden bu ayrıcalığı sana sunuyoruz. Değerli fikir ve önerilerini bizimle ve tüm dünyayla paylaşmanı diliyoruz. Melekler için önemli olan bedava ürün kapmak değil, çevrelerine faydalı olacak işler yapmaktır.

 • Üye olmak için para ödemem gerecek mi?

  Senden hiçbir koşulda, hiçbir ücret talep etmeyeceğiz.

 • Facebook ve Twitter rozetleri olanlara özel yapacağımız kampanyalarımızın ayrıcalığından faydalanabilmen için sen de hesaplarını Tavsiye Kanalı’na bağla, ne kadar sosyal bir Tavsiye Meleği olduğunu tüm dünyaya duyur!:)
  Nasıl mı?
  Profilim bölümündeki “Sosyal bağlantılarını ekle” bölümüne tıklayıp, Facebook ve Twitter hesaplarını “Bağlan” butonuna basarak bağlaman yeterli. :)

 • Kampanyalara nasıl yorum yazarım?

  Kampanyalara yorum yazabilmek için öncelikle tavsiyekanali.com'a üye olman, üye olduktan sonra ise ilgili kampanyaya davet edilmiş olman gerekir. Eğer kampanyaya davet edilmişsen, katılma onayını verip kampanya sayfasında yorumlarını paylaşabilirsin.

 • Kampanyalara nasıl katılırım?

  Kampanyalar markaların da tercihleri doğrultusunda belirlenmiş sınırlı sayıda ve bazı kriterleri karşılayan Tavsiye Meleklerine yönelik olarak düzenlenir. Bu sebeple tüm tavsiye Melekleri her kampanyaya davet edilmez. Kriterlere uyan Tavsiye Melekleri kampayalara davet edilir. Katılım ancak Tavsiye Meleği onay verince gerçekleşir. Diğer taraftan davete cevap vermekte gecikmemek gerekir. Çünkü kampanyalara belirlenmiş sayıda Tavsiye Meleği katılabilir.

 • Kampanya paketimin durumunu nasıl öğrenirim?

  Kampanya paketleri katılımcı Tavsiye Meleklerine bir kereye mahsus postalanır. Melekler kaydettikleri adreslerinin doğruluğundan emin olmalıdırlar. Kargo firması en az iki kere alıcı Meleğe adresine giderek veya telefonla ulaşmaya çalışır. Bu sebeple en az bir geçerli telefon numarasının kaydedilmesi de önem taşır. Bu şartlar altında paketi ulaştırılamayan Melek kampanyadan çıkarılır. Pek yakında yapacağımız güncellemelerle paketinin kargo sürecini web sitemizden adım adım izleyebileceksin.

 • Peki, Tavsiye Kanalı çok zamanımı alacak mı?

  Günübirlik sohbetlerinde zaten pek çok ürünü, hizmeti, yeniliği çevrendekilere tavsiye etmiyor musun? Şimdi farklı olarak tek yapman gereken, tavsiye işini biraz daha geliştirip bu deneyimleri kimlerle paylaştığından bizi haberdar etmek, o kadar. Bunun için hayatını değiştirmen, ekstra zaman harcaman gerekmiyor.

 • Bir Tavsiye Meleği olarak hangi aşamalardan geçeceğim?

  Sitedeki “Tavsiye Meleği Ol” sayfasına kaydını yapıp adını ve şifreni belirledikten sonra senden kişisel profilini oluşturmanı isteyeceğiz. Profil aşamasının ardından, çok daha etkili bir melek olabilmen için tavsiye gücünü geliştirecek, işe yarar taktikler ve altın ipuçlarıyla dolu minik bir eğitim alacaksın. Bir Kampanya daveti alıp katıldığın zaman adresine kampanyayı konu alan ürünlerin yer aldığı bir Tavsiye Paketi gelecek. İşte en heyecanlı kısım başlıyor: Paket adresine ulaştıktan sonra etkileme gücünün sınırlarını zorlamaya başlayabilirsin. Aklına gelen her kanaldan mümkün olduğunca çok kişiye ulaş ve tavsiyelerinle onları etkile...Sana yardımcı olmak adına kampanya sayfalarını pek çok imkanla donatıyoruz.

 • Tavsiye Paketlerim ne kadar sürede adresime ulaşacak?

  Katılmayı onayladığın kampanyaların Tavsiye Paketleri bir ya da iki hafta içerisinde adresine ulaşır. Kimliğini göstererek paketi teslim alabilirsin.

 • Tavsiye Melekleri nakit para kazanır mı?

  Hayır. Nakit para kazanmayacaksın ama ünlü markaların henüz piyasaya çıkmamış ürünlerini herkesten önce denemenin ayrıcalığını yaşayacaksın.

 • Aynı anda kaç kampanyaya birden katılabilirim?

  Aynı anda 3 kampanyaya katılabilirsin. İkisi ürün, biri hizmet veya ikisi davet, biri ürün kampanyası olabilir. Hayat hoş sürprizlerle dolu.

 • Tavsiye Meleği olduğumda iletişim bilgilerimi başkalarıyla paylaşacak mısınız? Örneğin mail box’ıma dolan spam mailler ile uğraşmak zorunda kalacak mıyım?

  Hayır, böyle bir kaygın olmasın. İletişim bilgilerini gizli tuttuğumuz ve bu bilgileri sadece hangi kampanyanın sana uygun olduğunu saptamak için kullandığımız için yalnızca tavsiyekanali.com’dan mailler alacaksın. Atacağımız e-mailler, kampanyalarımızın kapsadığı ürün ve hizmetler, anketler, Tavsiye Kanalı’nın faaliyetleri gibi konular ile sınırlı olacak. Bunlar dışında, sana istemediğin hiçbir şey gönderilmeyecek. Daha ayrıntılı bilgi için Gizlilik Sözleşmesine göz atabilirsin.

 • Tavsiye Kanalı’nın diğer melekleriyle tanışma fırsatım olacak mı?

  Henüz böyle bir tanışma organizasyonu planımız yok. Ama yakın gelecekte tüm kanatlı Tavsiye Melekleri’ni bir araya getirecek eğlenceli organizasyonlar düzenleme fikrine sıcak bakıyoruz.

 • Sizinle nasıl iletişime geçebilirim? Tavsiye Kanalı, kampanyalar vb. ile ilgili önerilerim olursa size nasıl ulaştırabilirim?

  Biraz klasik bir ifadeyle sana bir telefon, bir e-mail kadar yakınız. Hiç çekinme, dilediğin zaman dilediğin yoldan bize ulaş. Her ne konuda olursa olsun yolumuza ışık tutacak tüm önerilerine sonuna kadar açığız. Ayrıca bir Tavsiye Meleği olarak bize harika tavsiyeler sunacağına eminiz.

 • Bir Tavsiye Meleği olduğumu insanlara açıklamalı mıyım?

  Tabii ki... Sen majestelerinin gizli ajanı değil, aksine Tavsiye Meleği olmaktan, bunu açıklamaktan ve insanlara tavsiyeleriyle yön vermekten gurur duyan bir elçi olmalısın. Tavsiye Melekleri daima ağızdan ağıza kampanyalarının bir parçası olduklarını insanlarla paylaşmalıdır. Sana denemen ve çevrene tavsiye etmen için ürünler gönderdiğimizi onlara söyle. Diğerlerinin ürün ve hizmetler hakkındaki gerçek fikirlerini öğren ve olumlu ya da olumsuz kendi bağımsız görüşlerinle birlikte bize dönüş yap. Çünkü burası, her şeyin büyük bir dürüstlük ve açıklıkla konuşulduğu bir platform.

 • Tavsiye Kanalı’ndan ayrılmak için ne yapmalıyım?

  Büyük bir hata yapıyorsun, bir kez daha düşün! Şaka bir yana eğer Tavsiye Kanalı’ndan ayrılmaya karar verirsen tek yapman gereken Tavsiye Meleği İptal sayfasını tıklamak. Hesabın anında iptal edilecektir.

 • Tavsiye Şeytanı nedir?

  Tavsiye Şeytanları, Tavsiye Melekleri’mizin dürüstlük ve masumiyetlerine gölge düşüren ve sistemi kötü amaçlarla kullanan kişilere verdiğimiz bir tanımlama... Bu kişiler, sahte isimlerle birden çok hesap açma, uydurma raporlar gönderme, ona gönderdiğimiz ürünleri satışa çıkarma gibi çeşitlendirebileceğimiz uygunsuz davranışlar sergilerler ve bu kişiler Tavsiye Kanalı sistemi içinde barındırılmazlar.

 • Yapacağım yorumlarda dürüstlük ne kadar önemli?

  Tavsiyenin gücü bir ürün ya da hizmet hakkında dürüst fikirlerin paylaşımında, fikrin gerçekliğinde yatar. Senin bir Tavsiye Meleği olarak bir ürün ya da hizmet hakkında özgürce konuşabilmende yatar. Bu nedenle her kampanyada gerçeklere dayanan yorumlarla bizi yönlendirmeni çok önemsiyoruz.

 • Diyelim ki bana gönderdiğiniz üründen memnun kalmadım, bunu istediğim gibi paylaşabilir miyim?

  Böyle bir durumda fikirlerini önce bizimle paylaşmanı tercih ederiz. Çünkü bu aynı zamanda memnun olmadığın noktaları direkt olarak ürünün/hizmetin üreticisi ile paylaşman anlamına gelecektir. Eksikleri gidermek, bir ürünü/hizmeti daha tercih edilir kılmak adına bizimle paylaşacağın bu bilgiler hem bizi hem de hizmet verdiğimiz markaları mutlu eder.

 • Hep online mı çalışacağız?

  Evet, tüm kampanyalarımız internette başlayıp internette sona erecek. Öncelikle tavsiyekanali.com’dan kampanya daveti alacaksın. İşin en can alıcı kısmı olan tavsiye süreci ise, eş dost aile arkadaş çevrende yapacağın sohbetlerde geçecek. Bu süreçte edindiğin bilgileri değerlendirmeler halinde sitemize göndereceksin.

 • Tavsiye Kanalı’na üye olmak isteyen erkek tanıdıklarım var. Gelecekte erkek üyeler de olacak mı?

  Evet, Tavsiye Kanalı şu an sadece kadın üyelerden oluşan bir ağ... Ancak yakın gelecekte erkek üyeleri de sistemimize dahil etmeye yönelik planlarımız var. Tabii onlar Tavsiye Meleği değil Tavsiye Kahramanları olarak anılacak.